KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5191323
*
nr 519 1323
Akvarell
Sign A F Nyholm, 1890, Flickporträtt, 26x22
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 19:54:22
1
2.700 kr
14/4 12:35:25
2
2.500 kr
14/4 12:36:12
2
3.500 kr
14/4 15:46:59
3
4.300 kr
14/4 15:49:06
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barnporträtt flicka flickporträtt porträttmåleri vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Akvarell
nr 519 1323
Akvarell
Sign A F Nyholm, 1890, Flickporträtt, 26x22
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 4.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 19:54:22 | 1 | 2.700 kr |
14/4 12:35:25 | 2 | 2.500 kr |
14/4 12:36:12 | 2 | 3.500 kr |
14/4 15:46:59 | 3 | 4.300 kr |
14/4 15:49:06 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barnporträtt flicka flickporträtt porträttmåleri vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45